MENU

Zdjęcia do katalogu odzieżowego w średnio 24 minuty – jak to zrobiliśmy?

zdjęcia katalogowe odzieży

Dwadzieścia pełnych stylizacji, każda sfotografowana w innej lokalizacji, trzy fryzury i poprawki makijażu, prawie dwa tysiące surowych zdjęć, a to wszystko w osiem godzin!
Jak tego dokonaliśmy, realizując zdjęcia do katalogu odzieżowego projektanta i producenta płaszczy damskich?


Wszystko zaczęło się od rozmowy przy kawie i kreacji koncepcji na nowy katalog.

Zdjęcia kolekcji jesienno-zimowej, tworzone w upalny czerwcowy dzień, założony efekt – studyjny, zrealizowany w lokalizacji nawiązującej do katalogu sprzed kilku lat. Czerń i biel, linie, architektura kontrastująca z kolorem, formą tkaniny, miękkością i ciepłem, ale nie tłumiąca głównych bohaterów sesji – damskich płaszczy. Idealnie pasująca lokalizacja od razu przyszła nam do głowy!

Założeniem zdjęć do katalogów odzieżowych jest oczywiście sprzedaż. Wzbudzenie pożądania u klientek. Pobudzenie wyobrażenia o własnej prezentacji w pięknym produkcie oraz identyfikacja z przekazem marki. Każdy element, począwszy od koniuszka włosów, po koniuszek obcasa, muszą mówić jednym językiem, spójnym, kierowanym wprost do pragnień klientek docelowych.

Przed każdą realizacją zdjęć reklamowych, wizerunkowych dokładnie analizujemy każdy detal, dzięki temu rodzi się w naszej wyobraźni autorska koncepcja, dedykowana dla każdego klienta.

Wielkim wyzwaniem w zrealizowaniu zdjęć katalogowych dla marki Dziekański, był CZAS, jaki ograniczał nas w związku z wyborem lokalizacji – mieliśmy do dyspozycji godziny od 8.00 do 16.00 i ani minuty dłużej. Ani dnia dłużej.

Tylko dobra logistyka, sprawnie działający zespół mógł sprostać zadaniu. Należało zatem podzielić zadania na kilka osób.
Dlatego też jeden fotograf realizował zdjęcia, a drugi zajmował się tylko oświetleniem. Na planie pracowała stylistka, wizażystka i fryzjerka. Niezmiernie ważny był również dobór profesjonalnej, bardzo doświadczonej modelki, dzięki czemu poszczególne sety trwały bardzo krótko.

Zespół otrzymał dzień wcześniej dokładny plan, z rozpisanym harmonogramem działań, co do 15 minut.
Kluczowe było również wykonanie pierwszego wizażu już w hotelu, gdzie nocowała modelka i stylistka. Reszta zespołu wyruszała o 4.00 rano z Poznania w trasę.

W czasie, kiedy fotograf dbający o oświetlenie przestawiał światło na kolejny set, fotograf-realizujący sesje, a jednocześnie koordynator, miał czas na wyszukanie kolejnych kadrów, łyk kawy oraz zaakceptowanie kolejnych stylizacji. Wspaniała, młoda, zdolna stylistka uwijała się na planie jak mróweczka, miała w końcu zaledwie parę minut na zmianę stylizacji.

A po wszystkim, wybrane przez klienta zdjęcia „pofrunęły” do retuszerki, która dopieściła je i domknęła proces realizacji.

Każdy element układanki, był na właściwym miejscu, dzięki czemu średni czas poświęcony na jeden set wyniósł 24 minuty (!).

zdjęcia katalogowe odzieży

zdjęcia katalogowe odzieży

zdjęcia katalogowe odzieży

zdjęcia katalogowe odzieży

 

13 października, 2016 Comments (0) Backstage

, , , , , ,

Comments are closed.

« »

× Zapytaj nas na Whatsupp