MENU

Aranżowane zdjęcia produktowe inaczej zwane też stylizowanymi, to obszar fotografii tak naprawdę z pogranicza fotografii produktowej i reklamowej, a sięgające korzeni malarstwa.Aranżowane zdjęcia produktowe zyskały popularność wraz z potrzebą tworzenia pięknych i angażujących treści wizualnych. Stosowane są w przestrzeni internetowej, a w szczególności na Instagram.
Coraz więcej marek otwiera się na stosowanie aranżowanych zdjęć produktowych, still life, jako świetnego sposobu prezentacji produktu. Znajdują one zastosowanie nie tylko w profilach społecznościowych, używa ich się również na stronach www, sklepach internetowych.

Zobacz w galerii, jak mogą wyglądać realizacje dla Twojej marki.

Z angielskiego Still life, fotografia martwej natury, artystyczna forma fotografii produktowej i reklamowej. Używana do przestawiania obiektów nieożywionych, z reguły nie dużej wielkości. Podobnie jak w malarstwie ogromne znaczenie ma tutaj kompozycja, światło i kolor.

Stylizowane zdjęcia produktów to wyższy poziom fotografii. Bywa, że tego typu produkcje wykonuje fotograf, który zajmuje się całościowo tworzeniem mini scenografii. Przy sesjach dla większych marek pracują zespoły składające się z set designera, fotografa, asysty. Realizacja takich zdjęć wymaga dużo więcej zaangażowania i jest bardziej kosztowna, niż tradycyjne zdjęcia produktowe.

Wykonujemy aranżowane zdjęcia produktowe w naszej pracowni i mamy w tym już kilkuletnie doświadczenie. Posiadamy bazę dodatków do zdjęć, do każdej realizacji dokupujemy kolejne. Dla marek, które tego wymagają przygotowujemy niepowtarzalne i zarezerwowane scenografie.


Jak wygląda przebieg naszej współpracy przy takich realizacjach?

Najczęściej klienci wysyłają nam produkty kurierem, po ustaleniu kierunku zdjęć i charakteru dodatków przystępujemy do pracy. Lubimy mieć w takich sesjach wolną rękę. Wykonujemy także realizacje na planie zdjęciowym razem z klientem. Po wykonaniu sesji w zależności od umowy, klient samodzielnie wybiera ujęcia, bądź selekcji dokonujemy my i wysyłamy gotowe zdjęcia, często już z propozycją np. ułożenia na siatce zdjęć na Instagramie.

Zdarza nam się wykonywać zdjęcia również w firmie u klienta, ze względu na specyfikę produktów, np. gdy są to produkty cukiernicze.

Realizujemy aranżowane zdjęcia produktowe już od kilku lat. Możemy przygotować aranżacje na różnych poziomach zaawansowania. Dostępne są przeróżne: lifestyle, rystykalny, nowoczesny, artystyczny, inne zgodnie z zapotrzebowaniem i stylem marki.

Wykonujemy sesje zdjęciowe aranżowane dla przeróżnych produktów, od kosmetyków przez sprzęty domowe po obuwie.


Wykonujemy również sesje zdjęciowe produktów z modelami, modelkami. Mogą to być zdjęcia aranżowane z wykorzystaniem np. tylko dłoni, a mogą być sesje lifestyle pokazujące zastosowanie produktu w szerszym kontekście.
Zdjęcia reklamowe produktów z modelami wymagają zaangażowania i przygotowań sesji przed samą jej realizacją. Zajmujemy się kompleksowo produkcją takich sesji. Na produkcję sesji zdjęciowej składa się: koncepcja ustalana z klientem, znalezienie lokacji, modelek, modeli, przygotowanie scenografii, zarządzanie zespołem na sesji oraz profesjonalna postprodukcja.

zdjęcia reklamowe produktów z modelami

Zdjęcia reklamowe produktów z modelami


Węższą specjalizacją fotografii aranżacyjnej jest fotografia produktów kulinarnych. Od kilku lat tworzymy zdjęcia kulinarne wraz z przygotowaniem receptur do magazynów kulinarnych i książek, wydawnictw. Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio z tego obszaru.

Zdjęcia produktów kulinarnych wraz z recepturami


Bardzo często realizujemy dla naszych klientów kompleksowo pakiety zdjęć obejmujące zdjęcia aranżowane i zdjęcia produktowe, a także sesje zdjęciowe z modelami i produktem pokazanym w szerszym kontekście.
Potrzebujesz dobrej jakości zdjęć produktów? 
Skontaktuj się z nami teraz:
kontakt@cosmofoto.pl
tel.: +48 733 522 200

Zobacz też: fotografia reklamowa.