MENU

Aranżowane zdjęcia produktowe inaczej zwane też stylizowanymi, to obszar fotografii tak naprawdę z pogranicza fotografii produktowej i reklamowej, a sięgające korzeni malarstwa.Aranżowane zdjęcia produktowe zyskały popularność wraz z potrzebą tworzenia pięknych i angażujących treści wizualnych. Stosowane są w przestrzeni internetowej, a w szczególności na Instagram.
Coraz więcej marek otwiera się na stosowanie aranżowanych zdjęć produktowych, still life, jako świetnego sposobu prezentacji produktu. Znajdują one zastosowanie nie tylko w profilach społecznościowych, używa ich się również na stronach www, sklepach internetowych.

Z angielskiego Still life, fotografia martwej natury, artystyczna forma fotografii produktowej i reklamowej. Używana do przestawiania obiektów nieożywionych, z reguły nie dużej wielkości. Podobnie jak w malarstwie ogromne znaczenie ma tutaj kompozycja, światło i kolor.

Zobacz, jakie aranżowane zdjęcia produktowe możemy dla Twojej firmy zrobić.

Stylizowane zdjęcia produktów to wyższy poziom fotografii. Bywa, że tego typu produkcje wykonuje fotograf, który zajmuje się całościowo tworzeniem mini scenografii. Przy sesjach dla większych marek pracują zespoły składające się z set designera, fotografa, asysty. Realizacja takich zdjęć wymaga dużo więcej zaangażowania i jest bardziej kosztowna, niż tradycyjne zdjęcia produktowe.

My wykonujemy aranżowane zdjęcia produktowe w naszej pracowni i mamy w tym już kilkuletnie doświadczenie. Posiadamy bazę dodatków do zdjęć, do każdej realizacji dokupujemy kolejne. Dla marek, które tego wymagają przygotowujemy niepowtarzalne i zarezerwowane scenografie.

Jak wygląda przebieg naszej współpracy przy takich realizacjach?

Najczęściej klienci wysyłają nam produkty kurierem, po ustaleniu kierunku zdjęć i charakteru dodatków przystępujemy do pracy. Lubimy mieć w takich sesjach wolną rękę. Wykonujemy także realizacje na planie zdjęciowym razem z klientem. Po wykonaniu sesji w zależności od umowy, klient samodzielnie wybiera ujęcia, bądź selekcji dokonujemy my i wysyłamy gotowe zdjęcia, często już z propozycją np. ułożenia na siatce zdjęć na Instagramie.

Zdarza nam się wykonywać zdjęcia również w firmie u klienta, ze względu na specyfikę produktów, np. gdy są to produkty cukiernicze.

Realizujemy aranżowane zdjęcia produktowe już od kilku lat. Możemy przygotować aranżacje na różnych poziomach zaawansowania. Dostępne są przeróżne: lifestyle, rystykalny, nowoczesny, artystyczny, inne zgodnie z zapotrzebowaniem i stylem marki.

Wykonujemy sesje zdjęciowe aranżowane dla przeróżnych produktów, od kosmetyków przez sprzęty domowe po obuwie.


Zobacz w galerii, jak mogą wyglądać realizacje dla Twojej marki.


Wykonujemy również sesje zdjęciowe produktów z modelami, modelkami. Mogą to być zdjęcia aranżowane z wykorzystaniem np. tylko dłoni, a mogą być sesje lifestyle pokazujące zastosowanie produktu w szerszym kontekście.
Zdjęcia reklamowe produktów z modelami wymagają zaangażowania i przygotowań sesji przed samą jej realizacją. Zajmujemy się kompleksowo produkcją takich sesji. Na produkcję sesji zdjęciowej składa się: koncepcja ustalana z klientem, znalezienie lokacji, modelek, modeli, przygotowanie scenografii, zarządzanie zespołem na sesji oraz profesjonalna postprodukcja.

zdjęcia reklamowe produktów z modelami

Zdjęcia reklamowe produktów z modelami


Węższą specjalizacją fotografii aranżacyjnej jest fotografia produktów kulinarnych. Od kilku lat tworzymy zdjęcia kulinarne wraz z przygotowaniem receptur do magazynów kulinarnych i książek, wydawnictw. Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio z tego obszaru.

Zdjęcia produktów kulinarnych wraz z recepturami


Bardzo często realizujemy dla naszych klientów kompleksowo pakiety zdjęć obejmujące zdjęcia aranżowane i zdjęcia produktowe, a także sesje zdjęciowe z modelami i produktem pokazanym w szerszym kontekście.
Potrzebujesz dobrej jakości zdjęć produktów? 
Skontaktuj się z nami teraz:
kontakt@cosmofoto.pl
tel.: +48 733 422 900

Zobacz też: fotografia reklamowa.