MENU

Fotografia biznesowa, to podstawowe narzędzie budowania marki osobistej, relacji z odbiorcą lub klientem. Oferujemy profesjonalne ujęcia dla Twojej firmy | CosmoFoto

sesja biznesowa poznań

Tworzymy zdjęcia bardzo świadomie, żeby uzyskać wiarygodne, prawdziwe portrety.

Fotografia biznesowa jest szczególną częścią szerszej dziedziny – fotografii portretowej. Szczególnie w obecnych czasach, w których ogromna większość współpracy przechodzi w tryb online – wizerunek, jaki mamy uwieczniony na zdjęciach, może zadecydować o naszym być albo nie być w biznesie.
W tym obszarze zrealizowaliśmy dziesiątki sesji, setki zdjęć. Począwszy od szybkich sesji biznesowych na potrzeby social media (np. LinkedIn), poprzez zdjęcia budujące markę osobistą, kreatywne zdjęcia wizerunkowe osób publicznych do prasy, na okładki magazynów, czy właścicieli przedsiębiorstw i pracowników.


Każdy element ma znaczenie, a najważniejsze, by końcowy efekt był pokazaniem najlepszej prawdy o Tobie.

trudna sztuka barbara strojwas

Ustawić odpowiednie światło w studio, czy w lokacji, dobrać otoczenie, czy kadr – jest stosunkowo łatwo. W fotografii biznesowej chodzi jednak o coś więcej. Można powiedzieć, że mamy na tym punkcie bzika – wielokrotnie obserwujemy przypadki, kiedy przekaz wizualny jest kompletnie niespójny z odbiorem osoby. Można to zaobserwować np. na video, czy podczas webinaru – a to wzbudza już od razu nieufność naszego odbiorcy.
Zwyczajny „pstryk” tego nie sprawi, nie różni się on praktycznie niczym od zdjęć wykonanych w zakładach fotograficznych na dyplom.
Tutaj nie ma opcji na przypadek.
Bardzo często na początku sesji zdjęciowej słyszymy: „Jestem niefotogeniczna/niefotogeniczny”. Zawsze odpowiadamy, że to oznacza, że nie spotkałaś/eś jeszcze dobrego fotografa, a taki, widzi w drugim człowieku zawsze najlepszą stronę i umie ją zatrzymać w kadrze.


Masz zaledwie parę sekund na to, żeby jednym zdjęciem, swoim portretem, opowiedzieć odbiorcy konkretną o sobie historię, zatrzymać go i zaciekawić sobą.


Spójność przekazu wizualnego, z tym, czym się nasz klient zajmuje, co i do kogo chce powiedzieć – jest dla nas podstawą pracy.

Nie ma jednej metody wykonywania zdjęć biznesowych, czy portretowych, nie ma jednego schematu. Na każdą osobę zadziała zupełnie coś innego. Co innego sprawi, że poczuje się ona komfortowo na sesji i będzie bez skrępowania potrafiła pokazać swój potencjał.

Fotografie biznesowe wykonujemy bez ograniczeń terytorialnych. Najczęściej pracujemy w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Trójmieście. Nie stanowi dla nas problemu również dojazd w dowolne miejsce kraju, czy Europy.
Fotografia biznesowa ma wiele oblicz, w zależości od koncepcji zapewniamy:

× Zapytaj nas na Whatsupp